Het overlijden van de heer Van Agt

Geplaatst op Categorieën Algemeen, Informatie diversen, VerhaaltjesTags ,
Alma Uitvaartzorg is de uitvaartonderneming van Het Gooi

Een aantal weken terug is de heer Van Agt gestorven.
Hij had samen met zijn vrouw gekozen voor euthanasie.

Ik was verbaasd; een katholiek echtpaar dat kiest voor euthanasie…
dat gaat normaal gesproken niet samen. In zwaar katholieke kringen is euthanasie niet eens bespreekbaar. Nou bleken zij veel vrijer in hun denken, maar dan nog. Ik vond het een bijzonder bericht.

Ik hoop dat hun overlijden bijdraagt aan een positief geluid rond euthanasie. Dat we er trots op mogen zijn dat we die mogelijkheid hebben en dat die mogelijkheid moet blijven.

Ik moest denken aan de uitvaart van de heer en mevrouw X. Zij kregen die mogelijkheid niet, zij waren in andere omstandigheden, en hebben gekozen voor zelf-euthanasie. Het was ontroerend om hen hierover te spreken, hoe bijzonder is het om samen te kiezen voor de dood.
Hun zoon heeft er een boek over geschreven. Over hun keuze en ook over wat het met het gezin heeft gedaan.

Het Expertisecentrum Euthanasie is een aantal jaren terug opgericht om hulp te bieden bij ingewikkelde aanvragen, of bij aanvragen waarbij de huisarts de euthanasie niet wil of kan doen. Dat betekent niet dat zij altijd akkoord kunnen gaan, maar zij zijn gespecialiseerd in lastige vragen.
Ook steeds meer psychiaters weten de weg naar hen te vinden.
Het is een groep artsen en verpleegkundigen die een aanvraag heel zorgvuldig behandelen en bij een positief oordeel ook mogen handelen.
Ook voor hen hoop ik dat het overlijden van het echtpaar Van Agt bijdraagt aan een opener gesprek.